Dom w dolinie


O projekcie

Tematem projektu jest dom osadzony w malowniczej dolinie w okolicach Kazimierza Dolnego nad Wisłą.

Budynki zlokalizowane są w miejscu dawnych zabudowań zagrodowych, do których nawiązaliśmy poprzez nowy układ przestrzenny, wpasowując się jednocześnie między rosnące na działce kilkudziesięcioletnie drzewa.

Lokalizacja:
Kazimierz Dolny

Powierzchnia:

1100 m²

Data:
W trakcie realizacji

Team:
Mateusz Kunkiewicz, Artur Tomaszek

Projektowanie rozpoczęliśmy od kilku długich wizyt na działce, podczas których powstały pierwsze szkice i pomysł na rozmieszczenie budynków.  W przypadku architektury o zagrodowych charakterze, kluczowe jest umiejętne rozłożenie brył i dopasowanie skali poszczególnych obiektów, tak aby nowy budynek nie zdominował walorów miejsca.

Dom od początku zakładał otwarty plan, przenikające się przestrzenie, wnętrza harmonijnie łączące się z otoczeniem przy jednoczesnym zachowaniu prywatności domowników.

Marzeniem Inwestorów był “Dom, który stał tu od zawsze”. W briefie projektowym założyli osobną strefę prywatną sypialni, otwartą część dzienną oraz pomieszczenia gościnne na piętrze. Przestrzenie do rekreacji i pracy miały przenikać się z pozostałymi. Istotnym elementem był również garaż o powierzchni ok.300 m2  mieszczący kolekcję samochodów oraz biuro. 

Początkowo zakładana powierzchnia 800m2 finalnie zwiększyła się do 1100 m2, do czego w dużej mierze przyczyniły się powierzchnie techniczne niezbędne do obsługi budynku.

Porozmawiajmy o Twoim projekcie

We are ready to share with you our design vision and lead you into the exciting world of creativity.