Britenet


O projekcie

Pierwszym skojarzeniem, na którym oparliśmy wstępną koncepcję było słowo “bright” wywodzące się z nazwy firmy “Britenet”. Tutaj nie mieliśmy wątpliwości co do efektu jaki chcemy uzyskać: doświetlone wnętrze, jasne podłogi, jasne drewno, bielona cegła, wysokie przeszklenia okien i ścianek działowych.

Lokalizacja:
Lublin

Powierzchnia:

2800 m²

Data:
2022

Team: Mateusz Kunkiewicz, Martyna Dragan,
Magdalena Baryła, Angelika Palak

Najciekawsze dla nas, architektów w tym projekcie było poznanie od podszewki modelu pracy programistów oraz idei nowoczesnego biura, opartego nie tylko równowadze między pracą umysłową i odpoczynkiem, ale także hybrydowym trybie pracy. Czyli łączącym pracę w domu i w biurze. 

Bazując na ciągłym dialogu z klientem wdrożyliśmy układ funkcjonalny dopasowany do potrzeb przyszłych pracowników. Zamiast korytarzy zaplanowaliśmy wspólne przestrzenie do przebywania i integracji. Nie zabrakło również ścianek z żywą zielenią, zaprojektowanych z myślą dobrym samopoczuciu użytkowników biura.

Dzięki współpracy z zaprzyjaźnionym zespołem grafików z Mocno Studio powstały autorskie wzory tapet oraz trzy oryginalne murale zaprojektowane i wykonane przez lubelskich artystów oraz pracowników Britenetu. 

To co zdecydowanie jest niepowtarzalnym elementem projektu to imponujących rozmiarów, betonowa rzeźba, przedstawiająca wymyślonego wspólnie z grafikami superbohatera firmy. Briteman trzymany był w tajemnicy przed pracownikami przez cały czas realizacji projektu i dopiero na otwarciu większość z nich ujrzy go po raz pierwszy.

Porozmawiajmy o Twoim projekcie

We are ready to share with you our design vision and lead you into the exciting world of creativity.