Black & Brick


O projekcie

W tym projekcie wytyczne Inwestorów dotyczące estetyki, stylu i klimatu były dosyć skromne. Klienci znali nasze wcześniejsze projekty i zostaliśmy poproszeni o to, co wychodzi nam dobrze, czyli projekt nowoczesnej stodoły w oparciu o naturalne materiały, nawiązującej do polskiej zabudowy zagrodowej. 

Lokalizacja:
Krasienin

Powierzchnia:

210 m²

Data:
w trakcie realizacji

O ile styl domu i materiały klarowne były od początku, na etapie koncepcji istotnej transformacji uległ jego układ funkcjonalny. W związku z tym, że działka była dosyć duża i posiadała kilka ciekawych atutów, mieliśmy znaczną swobodę w lokalizacji domu i ustawienia go względem stron świata. 

W finalnych decyzjach pomogły nam rozmowy z klientami, podczas których omawialiśmy jakie strefy ogrodu i domu będą dla nich optymalne, np. jaki klimat ma mieć strefa basenowa (bardziej prywatny czy otwarty); czy zależy im na ekspozycji południowej czy zachodniej salonu, itd. Finalnie dokonaliśmy korekty względem przedstawionej pierwotnie koncepcji, zachowując jednak ogólny charakter domu.

 

Pomysłem, który  zarówno my jak i inwestorzy  potraktowaliśmy jako “must have” w tym projekcie, była drewniana elewacja jednego z budynków, wykonana w technice opalanego drewna. To dzięki niej dom zyskał nieprzeciętny wyraz.

Był to jeden z tych tematów, gdzie bardzo szybko doszliśmy do porozumienia uwieńczonego wspólną wizją efektu końcowego.

Porozmawiajmy o Twoim projekcie

We are ready to share with you our design vision and lead you into the exciting world of creativity.