Dom z panoramą na okładce Ładnego Domu


W grudniowym numerze Ładnego Domu możecie przeczytać obszerny artykuł o jednej z naszych realizacji.

„Na wzgórzu, wśród drzew, z widokiem na malowniczą dolinę, powstał trzykondygnacyjny nowoczesny dom jednorodzinny, zapewniający mieszkańcom wygodę życia codziennego i komfort odpoczynku.” – tymi słowami autor Wojciech Stasiak rozpoczyna opowieść o efekcie naszej współpracy z Inwestorami.

Następnie dzieli się trafnym spostrzeżeniem: „Jest coś specjalnego w tej bryle. Coś spoza naszych rodzimych architektonicznych krajobrazów, już i tak przecież solidnie umiędzynarodowionych przez ostatnie dekady dzięki swobodnej, globalnej, wymianie idei, technologii i materiałów”.

Tekst powstał na podstawie skrupulatnego wywiadu z domownikami skonfrontowanego z naszymi przemyśleniami. Autorowi udało się wychwycić clue tej współpracy – wzajemne zaufanie, ciągły dialog oraz dynamiczną wymianę pomysłów. To dzięki tym elementom „Projekt nie tylko się rozwijał, ale wręcz pączkował, bo np. w pewnym momencie z dwóch kondygnacji rozrósł się do trzech.”

„Trochę jak w kinie – powstały dwa poziomy dla widowni: na parterze i na balkonie. Ten wyższy poziom gwarantuje również kontemplowanie widoków wygodnie ze środka budynku, m.in. poprzez duże salonowe przeszklenia, niczym na panoramicznym ekranie. W ten sposób natura obszernego sąsiedztwa staje się częścią aranżacji wnętrz.” – trafne porównania doskonale oddają klimat domu. A znajdziecie ich w tym artykule o wiele więcej. Ponadto poznacie przeszkody jakie napotkaliśmy a także przeczytacie o korzyściach jakie wynikają z zastosowanych energooszczędnych rozwiązań. Zapraszamy do lektury!

Porozmawiajmy o Twoim projekcie

Z przyjemnością podzielimy się z Tobą naszym wieloletnim doświadczeniem i przeprowadzimy Cię przez kreatywny proces projektowania.