Dom na zboczu


O projekcie

Koncepcja powstała w oparciu o jasne wytyczne inwestorów, którym zależało na maksymalnym wykorzystaniu widoku rozpościerającego się ze zbocza oraz przestrzennym, doświetlonym salonie.

Lokalizacja:
Lipniak

Powierzchnia:

350 m²

Data:
2020

Naszym zadaniem było stworzenie komfortowej przestrzeni dla małżeństwa z dwójką nastolatków oraz czworonogiem. Po naszej stronie był zarówno projekt budowlano architektoniczny, projekty techniczne, aranżacja wnętrz jak i projekt ogrodu we współpracy z pracownią architektury zieleni „Planea”.

Działka usytuowana jest na stromym zboczu, a plan miejscowy wyznaczał bardzo ciasne linie zabudowy. Musieliśmy poradzić sobie z niwelacją terenu oraz funkcjonalnym rozmieszczeniem stref  i pomieszczeń w domu. Nad powierzchnią terenu powstał wyjątkowy taras z basenem, umożliwiający domownikom zażywanie kąpieli w koronach drzew., a w kondygnacji podziemnej strefa rozrywki z bezpośrednim wyjściem do ogrodu. Do wykończenia elewacji wybraliśmy deski z modrzewia syberyjskiego, które w połączeniu z białym tynkiem oraz czarnymi panelami dają efekt stonowanej oraz architektury.

Porozmawiajmy o Twoim projekcie

Z przyjemnością podzielimy się z Tobą naszym wieloletnim doświadczeniem i przeprowadzimy Cię przez kreatywny proces projektowania.