Antyrezydencja pod Kazimierzem


O projekcie

Zadaniem projektowym było stworzenie koncepcji budynku mieszkalnego wraz z aranżacją wnętrz. Całość założenia oparliśmy o spersonalizowane potrzeby Inwestora i istniejące uwarunkowania działki. Bryła parterowego domu z poddaszem użytkowym,  została dosłownie i w przenośni wpisana w stok o sporym nachyleniu (16°). Dzięki zastosowaniu rodzimych materiałów (drewno, kamień) oraz zaawansowanych rozwiązań technologicznych zadbaliśmy o ekologiczny aspekt, istotny ze względu na położenie na terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego.

Lokalizacja:
Kazimierz Dolny

Powierzchnia:

445 m²

Data:
W trakcie realizacji

Team:
Mateusz Kunkiewicz, Artur Tomaszek, Martyna Dragan, Magdalena Baryła

Najciekawsze dla nas, architektów w tym projekcie było poznanie od podszewki modelu pracy programistów oraz idei nowoczesnego biura, opartego nie tylko równowadze między pracą umysłową i odpoczynkiem, ale także hybrydowym trybie pracy. Czyli łączącym pracę w domu i w biurze. 

Bazując na ciągłym dialogu z klientem wdrożyliśmy układ funkcjonalny dopasowany do potrzeb przyszłych pracowników. Zamiast korytarzy zaplanowaliśmy wspólne przestrzenie do przebywania i integracji. Nie zabrakło również ścianek z żywą zielenią, zaprojektowanych z myślą dobrym samopoczuciu użytkowników biura.

Dominują w niej minimalistyczne formy oraz naturalne materiały. Prosta bryła i przejrzysty układ funkcjonalny odzwierciedlają zdrowy styl życia domowników, ceniących sobie bliskość natury oraz duchowy rozwój. W związku z ich zainteresowaniami, na poddaszu powstała sala do jogi. Część dzienna na parterze została otwarta na sufit dachu co potęguje wrażenie przestrzeni, a wysokie przeszklenie pozwala na wykorzystanie naturalnego światła we wnętrzu. Połączenie betonu, spieku, lnianych tapet i drewna tworzy elegancki, ale przytulny klimat.

Kameralny charakter zabudowy zaakcentowaliśmy poprzez wydzielenie z tyłu domu drewnianego tarasu z basenem, do którego dostęp możliwy jest zarówno z salonu jak i z sauny.

Porozmawiajmy o Twoim projekcie

Z przyjemnością podzielimy się z Tobą naszym wieloletnim doświadczeniem i przeprowadzimy Cię przez kreatywny proces projektowania.