Dom wycięty na miarę


O projekcie

Punktem wyjścia do stworzenia projektu była prośba inwestorów , by powstało zadaszone przejście do domu. Wycięliśmy zatem w tym miejscu kawałek bryły, a pustą przestrzeń wypełniliśmy deskami modrzewia syberyjskiego.

Lokalizacja:
Lublin

Powierzchnia:

240 m²

Data:
2020

Ten dom to dwukondygnacyjna, nowoczesna stodoła, z której z dwóch stron wycięliśmy zbędne metry sześcienne murów. Od strony ogrodu, z całej ściany szczytowej wykroiliśmy obszerną, głęboką na ponad metr powierzchnię, co umożliwiało stworzenie efektownego, wyrazistego obramienia elewacji, a przy okazji powiększyło taras i objęło jego fragment czymś na kształt fragmentarycznych ścian i zadaszenia. Taras niejako wychodzi z domowych wnętrz. Cofnięta elewacja została obłożona listewkami modrzewia syberyjskiego co ociepla wizualnie wygląd całej powierzchni, nadając jej wymiar bardziej naturalny i nieco bardziej prywatny.

Główną przestrzeń części dziennej stanowi salon z jadalnią, otwarty zarówno horyzontalnie, jak i wzwyż, bo sufit znajduje się tu dopiero na wysokości drugiej kondygnacji, praktycznie tuż pod dachem. Dzięki temu można było stworzyć okalającą tę przestrzeń antresolę wiodącą do pomieszczeń prywatnych czyli przede wszystkim do sypialni gospodarzy i ich dwójki dzieci wraz z łazienkami. Z parteru prowadzą tam jesionowe schody, w górnej części ograniczone przezroczystą balustradą odsłaniającą zawieszoną w powietrzu konstrukcję stopni, a w środkowej i dolnej partii przysłonięte masywną ścianką.

Porozmawiajmy o Twoim projekcie

Z przyjemnością podzielimy się z Tobą naszym wieloletnim doświadczeniem i przeprowadzimy Cię przez kreatywny proces projektowania.