Dom płaski


O projekcie

Projekt ilustruje charakter naszej podmiejskiej architektury w nieco innym wydaniu. W trakcie procesu projektowego przymierzaliśmy różne warianty elewacji, ale finalnie najlepiej się poczuliśmy łącząc minimalistyczną bryłę domu z naszym ulubionym ceglano-drewnianym klimatem.

Lokalizacja:
Opypy

Powierzchnia:

250 m²

Data:
w trakcie realizacji

Głównym założeniem projektu jest ceglana „rama” uzupełniona elementami wertykalnego deskowania, skomponowanego z wysokimi przeszkleniami. Efekt finalny to prosta parterowa willa o horyzontalnej elewacji z tarasem wkomponowanym w bryłę budynku oraz garażem wyróżnionym kompozycyjnie betonowymi płytami elewacyjnymi. Ciepłe barwy drewna i cegły na elewacji doskonale komponują się ze ścianą lasu sąsiadującego z działką oraz zaaranżowanym przez nas ogrodem. Wrażenie potęguje lustrzane odbicie budynku w tafli odkrytego basenu, ustawionego równolegle do elewacji.

Wejście do domu, które  znajduje się między garażem a strefą do pracy zostało cofnięte względem frontu budynku co w ciekawy sposób rozbiło bryłę budynku. Część dzienna obejmująca salon, jadalnię i kuchnię, została wysunięta maksymalnie w głąb działki, aby uzyskać spokojną enklawę dla domowników.
Okna sypialni umieszczone zostały  w cofniętym fragmencie wschodniej elewacji, wychodzącej na las. W efekcie otrzymaliśmy kameralną strefę spójnie połączoną z ogrodem.

Porozmawiajmy o Twoim projekcie

Z przyjemnością podzielimy się z Tobą naszym wieloletnim doświadczeniem i przeprowadzimy Cię przez kreatywny proces projektowania.