Dom nad rzeką


O projekcie

Projekt domu w Paszowicach to przykład udanej adaptacji starego budynku gospodarczego na potrzeby nowoczesnego domu. Wykorzystaliśmy potencjał istniejącej poniemieckiej stodoły, by stworzyć niebanalną przestrzeń mieszkalną. Niewielka działka, położona w podwrocławskiej miejscowości okazała się miejscem wyjątkowym zarówno ze względu na walory architektoniczne, jak i przyrodnicze. 

Lokalizacja:
Paszowice

Powierzchnia:

350 m²

Data:
w trakcie realizacji

Projekt składa się z trzech budynków połączonych ze sobą ażurowymi szklanymi łącznikami, tworząc spójną kompozycję przestrzenną. Wyjściowa bryła została zachowana, podczas gdy wnętrze przeszło kompletną rekonstrukcję, w wyniku czego powstały funkcjonalne strefy.

Aby zaakcentować charakter zabudowy zagrodowej, zdecydowaliśmy się zachować odkrytą cegłę elewacji, natomiast nowe elementy wykończyliśmy pionowym deskowaniem. Wszystkie trzy budynki pokryliśmy czerwoną dachówką, nawiązującą do oryginalnego rozwiązania, co dodaje spójności i harmonii wizualnej.

Jednym z największych atutów domu jest położenie w sąsiedztwie przepływającej rzeczki. Pragnąc zapewnić domownikom przestrzeń do odpoczynku, zaprojektowaliśmy spory taras zewnętrzny, z którego rozciąga się kojący widok na otaczającą naturę. Dodatkowo, w ramach inwestycji zaplanowane są prace krajobrazowe, dzięki którym teren wokół budynku zostanie w pełni zagospodarowany.

Porozmawiajmy o Twoim projekcie

Z przyjemnością podzielimy się z Tobą naszym wieloletnim doświadczeniem i przeprowadzimy Cię przez kreatywny proces projektowania.