Black Photon Studio - Kunkiewicz Architekci

Black Photon – studio postprodukcji


O projekcie

W tym przypadku nie tylko stworzyliśmy miejsce dla pokrewnej nam branży kreatywnej, ale mieliśmy okazję działać w industrialnej tkance budynku dawnego Zakładu Podzespołów Radiowych Omig – przedsiębiorstwa państwowego powstałego w 1958 roku.

Od pierwszej wizyty w lokalu, wiedzieliśmy, że chcemy zrobić ten projekt. Ogromny potencjał miejsca oraz bardzo dobry kontakt z klientem, pozwalały nam od samego początku sądzić, że uda się tu stworzyć coś wyjątkowego. 

Lokalizacja:
Warszawa

Powierzchnia:

1000 m²

Data:
2020

Proces projektowy zaczął się od optymalnego rozplanowania przestrzeni, wpisując się w oczekiwania naszych inwestorów oraz ograniczenia wynikające z działania w istniejącej tkance starego budynku.

Głównym założeniem Klientów było rozmieszczenie jak największej ilości profesjonalnych montażowni filmowych, przy jednoczesnym utworzeniu atrakcyjnych przestrzeni wspólnych, w których nie tylko pracownicy będą chętnie spędzali czas, ale które także będą mogły posłużyć do organizacji spotkań i wydarzeń dla przedstawicieli branży filmowej.

Zależało nam na zachowaniu spójnego z duchem budynku techniczno-industrialnego charakteru wnętrz, co udało się osiągnąć łącząc podstawowe materiały i rozwiązania budowlane z wysoce zaawansowaną technologią produkcji filmowej.

Najbardziej unikalną dla tej przestrzeni jest wyposażona w najwyższej klasy technikę projekcyjną, ponad stumetrowa sala kinowa, mieszcząca jedyne w swoim rodzaju studio do koloryzacji oraz prezentacji produkcji filmowych przeznaczonych dla kin.  

Od początku udało nam się nakreślić wspólną wizję dla tego miejsca, którą następnie konsekwentnie realizowaliśmy. Inwestorzy obdarzyli nas dużym zaufaniem oraz przykładali wagę do konsekwencji realizacji pierwotnych założeń projektu.

Po dwóch latach działalności, Black Photon dynamicznie się rozwija co zaowocowało zaproszeniem nas do zaprojektowania rozbudowy studia o kolejne 400m2.

Porozmawiajmy o Twoim projekcie

Z przyjemnością podzielimy się z Tobą naszym wieloletnim doświadczeniem i przeprowadzimy Cię przez kreatywny proces projektowania.