Dom pod Warszawą


O projekcie:

Ten podwarszawski projekt indywidualny został zrealizowany dla pary z dwójką dzieci, ceniącej otwarte przestrzenie oraz bliskość natury. Inwestycja obejmowała projekt budowlany wraz z projektem wnętrza domu. 
Naszym zadaniem było stworzenie miejsca odpoczynku dla rodziny, przy równoczesnym zapewnieniu dwóch niezależnych miejsc do pracy zdalnej.  Nad garażem miłośnika motoryzacji powstał obszerny taras sąsiadujący z koronami drzew, który stał się ulubionym miejscem wszystkich domowników.

Lokalizacja:

okolice Warszawy

Powierzchnia:

330m²
 

Team projektowy:

Architektura: Mateusz Kunkiewicz, Katarzyna Chylińska
Architektura wnętrz: Mateusz Kunkiewicz, Aleksandra Iwaszko, Martyna Dragan

Widok frontowy

przedstawia imponujący basen oraz ogród, w którym inwestorzy wraz z dziećmi spędzają dużo czasu. Dlatego też zależało im na tym, aby wszystkie okna z sypialni znajdujących się na piętrze wychodziły właśnie na ten ogród. Podjęliśmy się tego wyzwania!

Tylny ogród

A co z tymi paprociami? Przyszłym mieszkańcom zależało na pięknym widoku na tylny ogród, gdzie jest ich sporo. Dlatego zaproponowaliśmy duże przeszklenie w części dziennej oraz okna wychodzące na tę przestrzeń zarówno z gabinetu jak i z chill room’u. 

A co w środku?

Dzięki temu, że projekt domu był projektem indywidualnym mogliśmy zadbać o każdą przestrzeń i każdą potrzebę inwestorów. – zarówno na zewnątrz jak i środku.

Przeszklona ściana za surowo wykończonymi schodami, to niezwykle ważne miejsce dla domowników. Zgodnie przyznają, że bardzo często korzystają z miejsca do relaksu pod schodami.⁣

Czego nie widać na pierwszy rzut oka


Kuchnia, często nazywana “sercem domu”, ma także duże znaczenie dla inwestorki. Dlatego zależało jej na tym, aby jej gabinet znajdował się tuż obok.
Kuchenna zabudowa skrywa w sobie wiele niespodzianek (np. przejście do spiżarni, czy miejsce na ekspres do kawy).

Podział na strefy

Jadalnie od strefy wypoczynkowej oddziela specjalnie zaprojektowany regał z kominkiem elektrycznym, podświetlaną witryną i widocznym od strony salonu telewizorem. Ale trzeba przyznać, że największe wrażenie robi kipiący zielenią ogród wertykalny!

Część sypialniana

W głównej sypialni stworzyliśmy prawdziwe królestwo relaksu. Elegancka garderoba prowadzi do przestronnej łazienki tworząc przy tym przestrzeń tylko dla inwestorów.

Dla gości, którzy będą odwiedzać dom inwestorów przygotowaliśmy odrębny pokój, który już na pierwszy rzut oka przypomina hotelowy komfort. Ma on swoją własną łazienkę, aby goście także mogli cieszyć się prywatnością.

Pokoje dziecięce

Nie zapominamy o najmłodszych członkach rodziny! Ich upodobania i pasje są równie ważne, dlatego stworzyliśmy dwie niezależne przestrzenie, dostosowane stylem i kolorystyką do indywidualnych preferencji. A co więcej – dzieci mają swoją własną łazienkę, z której mogą wyjść na taras!

Dom i ogród:

Wnętrze:

Porozmawiajmy o Twoim projekcie

Z przyjemnością podzielimy się z Tobą naszym wieloletnim doświadczeniem i przeprowadzimy Cię przez kreatywny proces projektowania.