Centrum Kultury


O projekcie

Na bazie budynku z lat 80. opracowaliśmy koncepcję rozbudowy Miejskiego Centrum Kultury w Piaskach.

Projekt obejmuje dobudowę przestrzeni liczącej ok 660m2, co niemal dwukrotnie zwiększy powierzchnię użytkową. Dzięki temu możliwe będzie wydzielenie osobnych pomieszczeń uwzględniających różnorodny charakter zajęć: ruchowych, muzycznych oraz plastycznych.

Lokalizacja:
Piaski

Powierzchnia:

660 m²

Data:
W trakcie realizacji

Zdecydowaliśmy się w całości zachować modernistyczną bryłę. Na pierwotnej elewacji zastosowaliśmy rdzawe płyty kortenowe. Po wschodniej stronie budynek otrzymał nową klatkę schodową wraz z windą. Tę część elewacji zdecydowaliśmy się skryć za poziomymi żaluzjami fasadowymi 

Najbardziej przyciągającym wzrok elementem zewnętrznym jest szklana nadbudowa ze stolarką okienną w kolorze antracytowym. Wysokie przeszklenia umożliwiają swobodny dopływ światła do sal pracowni , kawiarni oraz planowanej biblioteki. 

Rozbudowa doprowadzi do powstania przestronnych wnętrz zgodnie z rosnącymi potrzebami społeczności lokalnej oraz reprezentacyjnego miejsca spotkań i rozwoju kulturalnego w harmonii z istniejącą tkanką miejską.

Porozmawiajmy o Twoim projekcie

Z przyjemnością podzielimy się z Tobą naszym wieloletnim doświadczeniem i przeprowadzimy Cię przez kreatywny proces projektowania.