Piąty – domek w drzewach


O projekcie

Projekt realizowaliśmy dla Gosi i Kuby, twórców wyjątkowego i w pewnym stopniu już kultowego miejsca na mapie Polski – “ W Drzewach“. Jest to kompleks 4 domków umieszczonych w koronach drzew jednego z Nałęczowskich wąwozów.

Lokalizacja:
Nałęczów

Powierzchnia:

Data:
2020

Projektowany przez nas domek miał być piątym obiektem, mieszczącym oprócz apartamentu na wynajem część recepcyjną. Od początku „Piąty“ miał być inny, ale bezsprzecznie wpisujący się w istniejące założenie. Główne wyzwanie stanowiło projektowanie na ciasnej działce w bezpośrednim sąsiedztwie lasu. Projekt powstawał na drodze zderzenia precyzyjnej wizji inwestorów z naszymi propozycjami oraz możliwościami technologicznymi.

Zakres prac projektowych obejmował zarówno koncepcję jak i projekt budowlany do pozwolenia na budowę. Wnętrza opracowała pracownia INSIDEarch. Od strony architektonicznej wspierało nas studio AKJ Krzysztof Jaraszkiewicz. W projekcie nie mogło zabraknąć drewna jako głównego materiału na elewacji oraz dużych przeszkleń pozwalających mieszkańcom domku na bezpośredni kontakt z koronami drzew.

Porozmawiajmy o Twoim projekcie

We are ready to share with you our design vision and lead you into the exciting world of creativity.